• Türkçe
 • English
 • Russian
 • French
 • Germen
 • ÖZDERİN AVUKATLIK BÜROSU

  Biz Kimiz ?

  1995 yılında M. Mesut ÖZDERİN  tarafından Antalya  Güzelhan’ da küçük bir büroda temelleri atılan, ÖZDERİN AVUKATLIK BÜROSU, bugün toplam sayısı 27 kişiyi bulan çalışanlarıyla, 900 metrekare alana sahip modern bir binada, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku, Tazminat  Hukuku, İcra İflas Hukuku, Aile Hukuku, Basın Hukuku, Gayrimenkul Hukuku başta olmak üzere pek çok alanda çeşitli şirketlere, bankalara, bireysel yerli ve yabancı müvekkillerine hizmet vermektedir.

  Organizasyonumuz müvekkillerimize özel hizmetler sunabilmek için departmanlar düzeyinde oluşturulmuştur. Tüm departmanlar müvekkil dosyalarının, işlerinin niteliğine ve ihtiyaçlarına göre şekillendirilmektedir.

  Verimliliğimiz, aylık olarak, departmanların ve çalışanlarımızın bireysel performans hedeflerinin ölçümlerine dayandırılarak analiz edilmektedir.

  Dava Departmanı:

  Müvekkillerden ve icra departmanlarından gelen sulhen çözülmesi mümkün olmayan hukuki ihtilaflarla nedeniyle oluşan dava dosyalarını,  hukuki süreci takip eder, sonuçlandırır.

  Danışmanlık hizmeti verdiğimiz özellikle  tüzel kişilerin, şirketlerin taleplerine uygun hizmetler ( sözleşme düzenlenmesi, talep halinde gerekli toplantılara katılmak, yazılı ve sözlü olarak  hukuki yardımda bulunulması sair ) üretir.

   

  İcra Departmanı:

  Banka, şirket ve şahısların borçlularından olan hak ve alacaklarının yasal takip sürecini yöneten departmanın müvekkillerin tüzel kişilikleri esas alınarak oluşturulmuş 9 tane alt departmanı vardır. Her departmanda sorumlu yöneticiler ve belli kriterlerle oluşturulmuş dosya sayılarına göre dosya takip sorumlusu personeller aracılığıyla tahsilat süreci takip edilir.

   

  İdari İşler Departmanı:

  İdari işler departmanının altında üç ayrı birim bulunmaktadır.

   

  Mali İşler Departmanı:

  SMMM sıfatını haiz Mali İşler Müdürü yönetiminde dört kişiden oluşan ekibin asli görevi ; Borçlulardan müvekkil adına yapılan tahsilatların en geç ertesi gün müvekkil hesabına aktarılmasını sağlamak. Müvekkil dava ve icra dosyaları için yapılan harcamaları ve müvekkil carilerini oluşturmak, her ay düzenli olarak müvekkillere cari hesaplarının, tahsilat ve masraflarının raporlanmasını sağlamak ve  büro işleyişi ile ilgili rutin diğer işleri takip etmek.

  İnsan Kaynakları : 

  İnsan kaynakları politikamız,  büromuzun hedef ve stratejileri doğrultusunda kaliteli insan gücü alımını gerçekleştirerek, çalışan kalitesini arttırmak ve insan gücünün verimli kullanılması için etkin ve çağdaş insan kaynakları uygulamalarından yararlanmayı amaçlamaktadır. Ayrıca çalışanların mesleki performansını artırarak  ve kişisel gelişimlerini desteklemek  üzere eğitim ve gelişim ihtiyaçlarını belirler ve karşılar. Bu bağlamda gerek büro, kendi içerisinden yeterliliklerini kanıtlamış çalışma arkadaşları ile ya da dışarıdan hizmet almak suretiyle gerek hukuki konularda gerekse iş idaresi, işleyiş, süreç sair iş yaşamında gerekli olan her konuda belirli periyotlarda eğitimler düzenler, çeşitli firmalar ya da üniversiteler tarafından düzenlenen faaliyetlere katılımlar sağlar.

  Aynı zamanda, çeşitli periyotlarla ( günlük, haftalık, aylık vs ) personel ve büronun performansını değerlendirmek amacıyla belirli çok sayıda raporu alıp büro içerisinde ilgililerine sunmak da bu departmanın görevidir.

  İdari Ekip      :

  Büronun ihtiyacı olan her türlü gereksinimleri doğrultusunda, satın alma, temizlik, lojistik hizmetleri temin amacıyla oluşturulan ekiptir.

   

   


  Bu sitede paylaşılan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, reklam, teklif, hukuki öneri veya danışmanlık teşkil etmez.